Kaip pamatyti be teleskopo penkias planetas ir mėnulį

Kaip pamatyti be teleskopo penkias planetas ir mėnulį

Jeigu nustatysite žadintuvą ir pabusite anksti ryte sekmadienį t.y. liepos 19 d., likus maždaug 45 minutėms iki saulėtekio, galėsite nenaudodami jokio teleskopo pamatyti penkias planetas: Merkurijų, Venerą, Marsą, Jupiterį ir Saturną, taip pat bus matomas, ir pusmėnulis.

Jeffrey Hunt, astronomijos pedagogas ir buvęs planetariumo direktorius, kuris apie šį įvykį yra rašęs savo svetainės įraše „The Curves Line Up“, pasakoja, kaip geriau pamatyti planetas.

„Išeikite anksti ryte, mažiausiai valandą prieš saulėtekį“, – sakė Huntas. “Raskite keturias ryškias planetas – Venerą, Marsą, Saturną ir Jupiterį. Jos atrodo kaip per daug ryškios žvaigždės. Ryškios Veneros yra mažai rytuose ir šiaurės rytuose. Marsas yra vieniša„ žvaigždė “pietryčiuose, o Jupiteris ir Saturnas yra žvaigždės pietvakariuose. Jūsų akimis jie neatrodys kaip kosminių laivų padarytos nuotraukos, tiesiog pernelyg ryškios žvaigždės “.

Merkurijų gali būti sunkiausia pastebėti. Huntas pataria stebėti Merkurijų maždaug 45 minutes prieš saulėtekį ir naudojant žiūronus.

Jeffrey Hunt patarimai kaip surasti kiekvieną planetą

Savo svetainėje Hunt’as siūlo patarimus, kaip surasti kiekvieną planetą. Venera, pasak jo, „užsidegs rytiniame danguje“. Plonas pusmėnulio mėnulis bus labai žemai rytų-šiaurės rytų dangaus dalyje ir bus apšviestas tik apie 1 procentą. Merkurijus bus Mėnulio dešinėje, Marsas bus maždaug įpusėjęs danguje pietryčiuose, Jupiteris bus tiesiai virš horizonto pietvakariuose, o Saturnas – Jupiterio kairėje.

Naujokams ieškant žvaigždžių greičiausiai prireiks techninės pagalbos. Tam yra skirtos programos: „„ Google Sky “,„ Night Sky “ir„ Star Walk “, kurios gali padėti ankstyviems atsikėlėliams surasti danguje esančias planetas“, – teigia Hunt’as.

Vaizdas bus matomas tiek šiauriniame, tiek pietiniame pusrutuliuose. Iš pietų pusiaujo, pažymi Huntas, Marsas yra šiaurės vakaruose, o ne pietryčiuose.

Jeigu netyčiomis praleisite šį reginį nenusiminkite, dar keletą papildomų rytų po liepos 19 dienos danguje galėsite pamatyti penkias planetas, tačiau kartu su jomis nepamatysite mėnulio.

„Besiruošiant stebėjimui kiekvieną rytą iš eilės kelkitės ir stebėkite 3-4 minutėmis anksčiau“, – pataria Huntas. “Danguje (penkias planetas) galite pagauti maždaug iki liepos 25 dienos.” Praleidus šį penkių planetų ir mėnulio susirinkimą, jums teks šiek tiek palaukti. Kitą kartą pamatysime šį susibūrimą 2022 m. Birželio pabaigoje, – pasakojo Huntas.

Šaltinis: cnet.com

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Labas, rašome straipsnius aktualiomis temomis, taip pat kuriame informatyvias pamokas kurios TAU gali praversti. PRENUMERUOK pasinaudok NEMOKAMU pasiūlymu dabar! Noriu sužinoti daugiau.

Jūs sėkmingai užsiprenumeravotę naujienlaiškį

Iškilo problema, prašome pabandyti dar kartą

Straipsniai.net naudos šioje formoje pateiktą elektroninį paštą, kad galėtų susisiekti ir pateikti naujienlaiškius aktualia informacija.