Kinijos prekėms įsigalėjo 15 procentų tarifas

Kinijos prekėms įsigalėjo 15 procentų tarifas

Kinijos prekėms bus taikomas 15% tarifas. Taip nusprendė Donaldo Trumpo administracija susitikime praeitą sekmadienį.

Vykstant prekybos karams, Kinija atsako JAV, uždėdant tarifus ant JAV importuojamų prekių.

Rugsėjo pirmoji, diena, pažymėta kaip nauju tarifu Kinijos importui, kuris įsigaliojo sekmadienį. Paskutinį kartą paaštrėjus prekybos karui su Kinija, D.Trumpo administracija uždėjo 15% tarifą 112 milijardų dolerių vertės kinijos prekėms – gali tikėtis vartotojai, pirkdami viską, nuo pieno iki sauskelnių ar kai kurių Kinijoje gaminamų technologinių produktų, kaip „Apple Watch“.

Kinijos prekėms

Prezidentas Donaldas Trumpas pernai, lapkritį, pradėjo skatinti Kinijos elektroninių prekių taikomą tarifą. JAV prekybos atstovas dar gegužės menesį paskelbė produktų, kuriems bus taikomas 10% tarifas, sąrašą, kuriame buvo telefonai, nešiojamieji kompiuteriai ir žaidimų pultai.

Bet rugpjūčio mėn. 13 dieną, USTR pareiškė, kad siūlys laikinai atšaukti maždaug 160 milijardų dolerių vertės produktų partiją, tokių kaip nešiojamieji kompiuteriai ir mobilieji telefonai. Šioms prekėms nebus taikomi nauji tarifai iki gruodžio mėn. 15 dienos – bandymas užmaskuoti muitų poveikį atostogų apsipirkimo sezono metu. Vėliau Trumpas padidino naująjį tarifą Kinijos prekėms iki 15%, vietoj pradinio numatyto 10% tarifo.

J.P. „CBS News“ praneša, kad didžiausias JAV bankas Morganas Chase’as sako: paskutinis tarifų karas Amerkiečiui vidutiniškai kainuotų 1000 USD per metus.

Atsakydama tuo pačiu, Kinija sekmadienį įvedė savo tarifą, kuris įsigaliojo 12:01 val. vietos laiku. Taip palaipsniui didinant tarifus iš viso maždaug 75 milijardams dolerių JAV prekėms, tokiom kaip sojos pupelės ir žalia nafta. Kinija taip pat planuoja atnaujinti papildomą 25% muitą automobiliams, importuojamiems iš JAV nuo gruodžio mėn. 15 dienos.

Galima tikėtis ir tarifų paliaubų: rugsėjo mėnesį vis dar planuojamos derybos tarp Kinijos ir Amerikos prekybos derybininkų, penktadienį minėjo Trumpas žurnalistams, prieš eidamas į Camp Davido prezidentinę viešnagę. Tačiau, kiek vieliau, jis nusprendė išlaikyti savo apsisprendimą ir tęsti prekybos karą. „Mes ketiname laimėti kovą“, – teigė jis. Tačiau ekonomistai sako, kad prekybos karas vis labiau pakerta viso pasaulio gamybos sektorius, prekybą.

Šaltinis: www.cnet.com

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Labas, rašome straipsnius aktualiomis temomis, taip pat kuriame informatyvias pamokas kurios TAU gali praversti. PRENUMERUOK pasinaudok NEMOKAMU pasiūlymu dabar! Noriu sužinoti daugiau.

Jūs sėkmingai užsiprenumeravotę naujienlaiškį

Iškilo problema, prašome pabandyti dar kartą

Straipsniai.net naudos šioje formoje pateiktą elektroninį paštą, kad galėtų susisiekti ir pateikti naujienlaiškius aktualia informacija.