Rankinių istorija ir evoliucija

Rankinių istorija ir evoliucija

Rankinių istorija ir evoliucija. Šiais laikais moterys be savo rankinių jaučiasi lyg pasimetusios, sutrikusios. Moteriškos rankinės ir toliau saugo jos asmeninį skonį ir jos paslaptis. Rankinės yra toks asmeniškas daiktas, jog suprantama, kad niekas nei iš šio, nei iš to nežiūrinėja, kas yra kito žmogaus rankinėje. Faktas, jog vyriškos rankinės nebuvo niekada pernelyg suprastas reiškinys, lemia didelius skirtumus tarp lyčių poreikio rankinėms. Vyrai visus savo asmeninius daiktus nešiojasi kišenėse bei drabužiuose, o juk moteriški drabužiai ne visuomet turi kišenių. Vyras, dėvintis kostiumą ir paltą gali lengvai tuo metu turėti apie dešimt kišenių, tuo tarpu moteris, dėvinti kostiumėlį ir švarkelį gali jų išvis neturėti, arba turėti tik tokias, kurios naudojamos tik kaip dekoro detalės. Moterims žūtbūt reikalingos rankinės.

Rankinių stiliai

Rankinių istorija ir evoliucija

Po petimi – rankinės, kurios yra mažesnės ir tobulai pritaikytos būti po jūsų pažastimi, rodo klasę ir rafinuotumą. Tai moteris, dirbanti aukštesniame nei vidutinio lygio ofise, arba reikšmingesnes nei įprastai pareigas užimanti dama.

Didelės rankinės

Rankinių istorija ir evoliucija

Tokios talpios rankinės yra kasdienis aksesuaras ir dažniausiai siejamas su jaunesnio amžiaus žmonėmis. Jos pritaikytos tiems, kas su savimi mėgsta nešiotis galybę daiktų(segtukus, aplankus, knygas) ir kuriems reikalinga erdvė. Šio tipo rankinės – praktiškoms, žemiškoms, žemesnį aprūpinimą turinčioms moterims.

Dizainerio kurtos rankinės

Rankinių istorija ir evoliucija

Dizainerio rankinės dažnai kainuoja labai brangiai ir dėl to siejamos su aukštą pragyvenimo lygį turinčiomis moterimis. Moterys, kurios pasitiki savimi ir dėvi aukščiausios klasės aksesuarus, gerai jaučiasi tik dėvėdamos dizainerio vardo kolekcijos rankines.

Už rankinių slypinti psichologija

Kai kurie psichologai linkę manyti, jog būdas, kuriuo moteris dėvi, nešasi rankinę yra kaip charakteristika. Terminas „rankinologija“ pirmą kartą buvo paminėtas 5-ajame dešimtmetyje laikraščio straipsnyje apie rankines, kuriuo buvo bandoma vyrams paaiškinti rankinių mokslą. Rašinys teigė, jog daug ką apie moterį galima pasakyti iš to, kaip ji nešasi savo rankinę, lygiai taip pat kaip ir iš drabužių, kuriuos ji dėvi.

“Voko” tipo rankinės

rankinės

Pats rankinės stiliaus pavadinimas pasako, jog rankinė atrodo kaip didelis vokas, yra populiari ir paprasta rankinė. Mažesnė, dailesnė ir moteriškesnė nei kitų tipų rankinės, naudojama formalesnėms progoms, tačiau naudojama ir kasdieninėje aprangoje.

Knygų krepšys (satchel) 

rankinės

Itin populiaraus dizaino rankinė, maloni akiai, tačiau pakankamai didelė, jog joje tilptų visi Jums reikalingi kasdieniniai daiktai. Tai lyg darbo lagaminėlis su trumpomis rankenomis, taigi ją galima neštis rankoje ar pasikabinus ant jos. Rankinės dizainas labai patogus tuo, jog ją lengva pastatyti ant žemės ar kito paviršiaus, iš jos neiškrentant nei vienam daiktui. Dėl to rankinė atrodo tvarkingesnė ir grakštesnė nei kai kurios kitos.

Hobo rankinė

rankinės

Tradiciškai kasdieninio dizaino rankinė, nešiojama tiek moterų, tiek ir vyrų. Hobo šiuo metu jau tapo ir prekiniu ženklu.

Delninė – itin maža, kvadratinės formos rankinė, primenanti didelę piniginę, ir dažniausiai naudojama kaip vakarinės aprangos dalis vakarėliuose, priėmimuose.  Paprastai tai itin mažos rankinės, todėl patartina jose laikyti tik pačius būtiniausius daiktus.

Rankinė ant peties

Rankinių istorija ir evoliucija

Be abejo, rankinė turi ilgesnę rankeną, todėl yra ypač patogi nešiojimui ant peties. Tokio dizaino rankinė tampa kiekvienos dienos pagalbininke, kadangi leidžia Jūsų rankoms būti neužimtoms, nešant tokią rankinę.

Rankinės, atrodo, keliauja laiku, tapdamos praktišku ir madingu pareiškimu visų laikmečių moterims. Rankinių gamintojai išaugo taip, jog siūlydami rankų darbo, originalius ar kopijuotus dizainių gaminius gali aprūpinti tiek aukštos, tiek ir žemos klasės žmones. Tai gi, kiekvienas gali išsirinkti rankinę pagal poreikius ir galimybes. Štai tokia rankinių istorija ir evoliucija.

2 komentarai apie “Rankinių istorija ir evoliucija

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Labas, rašome straipsnius aktualiomis temomis, taip pat kuriame informatyvias pamokas kurios TAU gali praversti. PRENUMERUOK pasinaudok NEMOKAMU pasiūlymu dabar! Noriu sužinoti daugiau.

Jūs sėkmingai užsiprenumeravotę naujienlaiškį

Iškilo problema, prašome pabandyti dar kartą

Straipsniai.net naudos šioje formoje pateiktą elektroninį paštą, kad galėtų susisiekti ir pateikti naujienlaiškius aktualia informacija.